Kablosuz kulaklıklar artık bir standart halini almaya başladı. Oyuncular tarafından pek tercih edilmeseler de müzik ve sesli görüşmeler için kablosuz kulaklıklar ideal olarak görülüyor. Yeni Windows 10 güncellemesi ile kablosuz kulaklıkların önemli bir bölümü, daha verimli hale gelecek. Güncelleme ile AAC desteği Windows 10 sistemlere geliyor.

Piyasadaki kablosuz kulaklıklar genelde üç kodekten birini kullanır: AptX, SBC ve AAC. Özellikle AirPods‘lar ile adını duyuran AAC kodek, yüksek performans sunar. Yalnızca AirPods’ta değil, piyasadaki fiyat/performans kulaklıkların çoğu AAC kodekini kullanıyor. Windows’un bu kodeki desteklemek yerine SBC’ye yönlendirmesi büyük bir eksiklikti.

kablosuz kulaklık

Insiderlar tarafından test edilme aşamasında olan Windows 10 güncellemesi ile AAC kodekli kablosuz kulaklıklar tam verime kavuşacak. Özellikle ses kalitesi konusunda fark edilir değişikliklerin olacağını söyleyebiliriz.

Kablosuz kulaklıklar ile ilgili gelecek tek yenilik bu değil. Insider önizlemesinde mevcut olan özellik ile artık kablosuz kulaklığın türü otomatik olarak seçilecek. Kulaklığın türünün seçilmesi, kullanıcıya daha doğru bir deneyiminin yansıması için optimizasyonlar sağlıyordu. Yeni güncelleme ile kulaklığın türünü Windows otomatik olarak bulacak.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir